35g Clear PET Plastic Preform with 24mm Neck
Item#: 24PF35
$0.099 (Factory Price Based on MOQ)
MOQ: 10000pcs
Free Samples Ship Instantly
Add to Free SampleAlready in Sample List
Add to Free Sample
- Made of pure new PET raw material
- High transparency
- Uniform wall thickness
- All colors such as Clear / Translucent / Solid / Metallic are on request
Technical Details
| Item No. | 24PF35 |
|---|---|
| Material | PET |
| Neck | 24mm |
| Weight | 35g |
| MOQ | 5000pcs |
| Height of Thread Head | 14mm |
| Turns of Screw Thread | 2 |
| Total Height | 138mm |
| Color | Clear / Translucent / Solid / Metallic |
Related products
-

15g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF15$0.046Add to Free SampleAdd to Free Sample -

30g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF30$0.084Add to Free SampleAdd to Free Sample -

35g Clear PET Plastic Preform with 28mm Neck
Item#: 28PF35$0.099Add to Free SampleAdd to Free Sample -

9g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF09$0.032Add to Free SampleAdd to Free Sample

