30g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF30
$0.084 (Factory Price Based on MOQ)
MOQ: 10000pcs
Free Samples Ship Instantly
Add to Free SampleAlready in Sample List
Add to Free Sample
- Made of pure new PET raw material
- High transparency
- Uniform wall thickness
- All colors such as Clear / Translucent / Solid / Metallic are on request
Technical Details
| Item No. | 20PF30 |
|---|---|
| Material | PET |
| Neck | 20mm |
| Weight | 30g |
| MOQ | 5000pcs |
| Height of Thread Head | 10mm |
| Turns of Screw Thread | 1.5 |
| Total Height | 110mm |
| Color | Clear / Translucent / Solid / Metallic |
Related products
-

24g Clear PET Plastic Preform with 18mm Neck
Item#: 18PF24$0.072Add to Free SampleAdd to Free Sample -

6g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF06$0.026Add to Free SampleAdd to Free Sample -

6.5g Clear PET Plastic Preform with 18mm Neck
Item#: 18PF6-5$0.026Add to Free SampleAdd to Free Sample -

22g Clear PET Plastic Preform with 24mm Neck
Item#: 24PF22$0.061Add to Free SampleAdd to Free Sample

