25g Clear PET Plastic Preform with 28mm Neck
Item#: 28PF25
$0.07 (Factory Price Based on MOQ)
MOQ: 10000pcs
Free Samples Ship Instantly
Add to Free SampleAlready in Sample List
Add to Free Sample
- Made of pure new PET raw material
- High transparency
- Uniform wall thickness
- All colors such as Clear / Translucent / Solid / Metallic are on request
Technical Details
| Item No. | 28PF25 |
|---|---|
| Material | PET |
| Neck | 28mm |
| Weight | 25g |
| MOQ | 5000pcs |
| Height of Thread Head | 14mm |
| Turns of Screw Thread | 1.2 |
| Total Height | 88mm |
| Color | Clear / Translucent / Solid / Metallic |
Related products
-

12g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF12$0.038Add to Free SampleAdd to Free Sample -

4.5g Clear PET Plastic Preform with 18mm Neck
Item#: 18PF4-5$0.023Add to Free SampleAdd to Free Sample -

32g Clear PET Plastic Preform with 25mm Snap On Neck
Item#: 25PF32$0.087Add to Free SampleAdd to Free Sample -

12g Clear PET Plastic Preform with 24mm Neck
Item#: 24PF12$0.038Add to Free SampleAdd to Free Sample

