22g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF22
$0.061 (Factory Price Based on MOQ)
MOQ: 10000pcs
Free Samples Ship Instantly
Add to Free SampleAlready in Sample List
Add to Free Sample
- Made of pure new PET raw material
- High transparency
- Uniform wall thickness
- All colors such as Clear / Translucent / Solid / Metallic are on request
Technical Details
| Item No. | 20PF22 |
|---|---|
| Material | PET |
| Neck | 20mm |
| Weight | 22g |
| MOQ | 5000pcs |
| Height of Thread Head | 12mm |
| Turns of Screw Thread | 1.5 |
| Total Height | 100mm |
| Color | Clear / Translucent / Solid / Metallic |
Related products
-

17g Clear PET Plastic Preform with 24mm Neck
Item#: 24PF17$0.052Add to Free SampleAdd to Free Sample -

19g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF19$0.055Add to Free SampleAdd to Free Sample -

32g Clear PET Plastic Preform with 25mm Snap On Neck
Item#: 25PF32$0.087Add to Free SampleAdd to Free Sample -

4.5g Clear PET Plastic Preform with 18mm Neck
Item#: 18PF4-5$0.023Add to Free SampleAdd to Free Sample

