4.5g Clear PET Plastic Preform with 18mm Neck
Item#: 18PF4-5
$0.023 (Factory Price Based on MOQ)
MOQ: 10000pcs
Free Samples Ship Instantly
Add to Free SampleAlready in Sample List
Add to Free Sample
- Made of pure new PET raw material
- High transparency
- Uniform wall thickness
- All colors such as Clear / Translucent / Solid / Metallic are on request
Technical Details
| Item No. | 18PF4-5 |
|---|---|
| Material | PET |
| Neck | 18mm |
| Weight | 4.5g |
| MOQ | 5000pcs |
| Height of Thread Head | 14 mm |
| Turns of Screw Thread | 2 |
| Total Height | 43 mm |
| Color | Clear / Translucent / Solid / Metallic |
Related products
-

6g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF06$0.026Add to Free SampleAdd to Free Sample -

19g Clear PET Plastic Preform with 24mm Neck
Item#: 24PF19$0.055Add to Free SampleAdd to Free Sample -

15g Clear PET Plastic Preform with 24mm Neck
Item#: 24PF15$0.046Add to Free SampleAdd to Free Sample -

29g Clear PET Plastic Preform with 28mm Neck
Item#: 28PF29$0.081Add to Free SampleAdd to Free Sample

