Home > Packaging Solutions > Trigger Sprayers > Foam Trigger Sprayers > PCR Eco-Friendly Foam Trigger Sprayer with Extended Shroud, 28-410, All Plastic, Red/White, 1.3 ml
PCR Eco-Friendly Foam Trigger Sprayer with Extended Shroud, 28-410, All Plastic, Red/White, 1.3 ml
Item#: FQ05PM08
$0.38 (Factory Price Based on MOQ)
MOQ: 20000pcs
- All plastic, no metal parts.
- More than 30% PCR material can be added.
- 100% Recyclable/degradable.
- Stock color is White or Transparent.
- Custom color starts from 30000pcs.
- Dip tube length is customized as per your bottle.
- Meets Reach standards.
Free Samples Ship Instantly
Add to Free SampleAlready in Sample List
Add to Free Sample
PCR Eco-Friendly Foam Trigger Sprayer with Extended Shroud, 28-410 neck, All Plastic, Red/White color, 1.3 ml Output.
Technical Details
| Material | PP |
|---|---|
| Neck Width | 28 mm |
| Neck Finish | |
| Spray Pattern | |
| Feature | |
| Output | 1.3 ml |
| Color | White/Red |
| Dip Tube Length | Tailored to Bottle Height |
| Weight | 24.4 g |
| Brand | NABO Plastic |
| Country of Origin | China |
You may also like…
Related products
-

Economical 28-410 Trigger Sprayer with Spray/Stream Nozzle, Clear/Black, 0.6 ml
Item#: FQ05J11$0.126Add to Free SampleAdd to Free Sample -

Economical Foaming Trigger Sprayer with Plastic Mesh, 28-410, Clear/White, 0.6 ml
Item#: FQ05PM04$0.14Add to Free SampleAdd to Free Sample -

General-Purpose Trigger Sprayer with Spray/Stream Nozzle, 28-410, White, 1.1 ml
Item#: FQ05Z04$0.228Add to Free SampleAdd to Free Sample -

Economical 28-410 Trigger Sprayer with Switchable Spray/Stream, White, 0.6 ml
Item#: FQ05J03$0.126Add to Free SampleAdd to Free Sample



