Home > Packaging Solutions > Trigger Sprayers > Economical 28-410 Trigger Sprayer with Spray/Stream Nozzle, Short-Shroud, Translucent Blue/White, 0.6 ml
Economical 28-410 Trigger Sprayer with Spray/Stream Nozzle, Short-Shroud, Translucent Blue/White, 0.6 ml
Item#: FQ05J17
$0.126 (Factory Price Based on MOQ)
MOQ: 10000pcs
- Stock color is White or Transparent.
- Custom color starts from 30000pcs.
- Dip tube length is customized as per your bottle.
- Meets FDA & CE standards.
Free Samples Ship Instantly
Add to Free SampleAlready in Sample List
Add to Free Sample
Economical 28-410 Trigger Sprayer with Spray/Stream Nozzle, Short-Shroud, Translucent Blue/White, 0.6 ml output.
Technical Details
| Material | PP |
|---|---|
| Neck Width | 28 mm |
| Neck Finish | |
| Spray Pattern | |
| Output | 0.6 ml |
| Color | Translucent Blue/White |
| Dip Tube Length | Tailored to Bottle Height |
| Weight | 18.9 g |
| Brand | NABO Plastic |
| Country of Origin | China |
You may also like…
-

All-Plastic Trigger Sprayer with Nozzle Spray/Stream, 28-410, Clear Natural, Dual-Shroud, 1.3 ml
Item#: FQ05QS02$0.258Add to Free SampleAdd to Free Sample -

General-Purpose 28-410 Trigger Sprayer with Spray/Stream Nozzle, Blue/Clear, Dual-Shroud, 1.3 ml
Item#: FQ05X15$0.318Add to Free SampleAdd to Free Sample -

500ml Nature Color Cylinder HDPE Plastic Bottle with 28/410 Neck
Item#: 02500YP05$0.23Add to Free SampleAdd to Free Sample
Related products
-

Economical 28-410 Trigger Sprayer with Switchable Spray/Stream, White, 0.6 ml
Item#: FQ05J03$0.126Add to Free SampleAdd to Free Sample -

Foamer Trigger Sprayer with Metal Mesh Switchable Foam/Spray, 28-410, Blue/Clear/White, Dual-Shroud, 1.3 ml
Item#: FQ05PM05$0.335Add to Free SampleAdd to Free Sample -

Fine Mist Trigger Sprayer with Lockable Button, 24mm 24-410, Natural, 0.3 ml
Item#: FQ65DK01$0.35Add to Free SampleAdd to Free Sample -

Economical 28-410 Trigger Sprayer with Spray/Stream Nozzle, White/Blue, 0.6 ml
Item#: FQ05J15$0.126Add to Free SampleAdd to Free Sample

