Home > Packaging Solutions > Trigger Sprayers > Full-Plastic Trigger Sprayer with Nozzle Spray/Stream, 28-410, White, 1.2 ml
Full-Plastic Trigger Sprayer with Nozzle Spray/Stream, 28-410, White, 1.2 ml
Item#: FQ05QS09
$0.255 (Factory Price Based on MOQ)
MOQ:10000pcs
- All plastic, no metal parts.
- 100% Recyclable/ non-degradable
- Stock color is White or Transparent.
- Custom color starts from 30000pcs.
- Dip tube length is customized as per your bottle.
- Meets FDA & CE standards.
Free Samples Ship Instantly
Add to Free SampleAlready in Sample List
Add to Free Sample
Full-Plastic Trigger Sprayer with Switchable Spray/Stream Nozzle, 28-410 Neck, White Color, 1.2 ml Output
Technical Details
| Material | PP |
|---|---|
| Neck Width | 28 mm |
| Neck Finish | |
| Feature | |
| Spray Pattern | |
| Output | 1.2 ml |
| Color | Customized |
| Dip Tube Length | Tailored to Bottle Height |
| Weight | 23.3 g |
| Brand | NABO Plastic |
| Country of Origin | China |
You may also like…
Related products
-

Economical 28-410 Trigger Sprayer with Switchable Spray/Stream, White, 0.6 ml
Item#: FQ05J05$0.126Add to Free SampleAdd to Free Sample -

General-Purpose 28-410 Trigger Sprayer with Spray/Stream, Orange/White, 0.9 ml
Item#: FQ05X02$0.195Add to Free SampleAdd to Free Sample -

Economical Foam Trigger Sprayer with Plastic Mesh, 28-410, White, 0.6 ml
Item#: FQ05PM03$0.14Add to Free SampleAdd to Free Sample -

Economical Foam Trigger Sprayer with Flip-Open Metal Mesh, 28-410, White/Red, Dual-Shroud, 0.6 ml
Item#: FQ05PM06$0.165Add to Free SampleAdd to Free Sample



