25g Clear PET Plastic Preform with 32mm Neck
Item#: 32PF25
$0.07 (Factory Price Based on MOQ)
MOQ: 10000pcs
Free Samples Ship Instantly
Add to Free SampleAlready in Sample List
Add to Free Sample
- Made of pure new PET raw material
- High transparency
- Uniform wall thickness
- All colors such as Clear / Translucent / Solid / Metallic are on request
Technical Details
| Item No. | 32PF25 |
|---|---|
| Material | PET |
| Neck | 32mm |
| Weight | 25g |
| MOQ | 5000pcs |
| Height of Thread Head | 11.6 |
| Turns of Screw Thread | 1.2 |
| Total Height | 90mm |
| Color | Clear / Translucent / Solid / Metallic |
Related products
-

22g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF22$0.061Add to Free SampleAdd to Free Sample -

28g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF28$0.084Add to Free SampleAdd to Free Sample -

17g Clear PET Plastic Preform with 24mm Neck
Item#: 24PF17$0.052Add to Free SampleAdd to Free Sample -

30g Clear PET Plastic Preform with 20mm Neck
Item#: 20PF30$0.084Add to Free SampleAdd to Free Sample

