Home > Packaging Solutions > Plastic Bottles > Square Bottles > 120ml/4oz Clear Square PET Plastic Bottle with 24/410 Neck
120ml/4oz Clear Square PET Plastic Bottle with 24/410 Neck
Item#: 01120FF65D
$0.32 (Factory Price Based on MOQ)
MOQ: 10000pcs
- The price is for bottle and closure.
- Stock bottle color is Transparent.
- Any custom color is available.
- Meets FDA & CE standards.
Free Samples Ship Instantly
Add to Free SampleAlready in Sample List
Add to Free Sample
The square bottle provides ample space for labeling, it is a great choice for cosmetics, beauty, hair care, or natural cleaning products.
It is compatible with dispencing caps, pumps or finger mist sprayers, to display your products in style.
The color we always kept in stock is transparent. Any custom color such as translucent and solid/opaque color can be manufactured immediately if you’re in need of bulk purchase.
In addition, we provide excellent printing service includes heat-transfer, silk-screen, thermal shrinkage and label.
Technical Details
| Item No. | 01120FF65D |
|---|---|
| Material | PET |
| Capacity | 120ml |
| Neck | 24/410 |
| Weight | 29g |
| Dimension | 42x42x106mm |
| Shape | Square |
| Color | Transparent Or Customized |
| Case Qty | 44x44x55cm=500pcs |
Customized |
|
| Bottle Capacity | 120 ml (4 oz) |
| Bottle Shape | Square |
| Neck Finish | 24-410 |
| Bottle Material |
You may also like…
-

24/410 Pink Plastic Smooth Finger Fine Mist Sprayer
Item#: MS2410A-2R$0.06Add to Free SampleAdd to Free Sample -

24/410 Clear PP Plastic Smooth Flip Top Cap
Item#: FG65G07$0.026Add to Free SampleAdd to Free Sample -

24-410 Treatment Pump, White, Ribbed, Clear Full Hood, 0.25 ml Output
Item#: CP24B-1R$0.15Add to Free SampleAdd to Free Sample
Related products
-

400ml Clear Blue Square PETG Plastic Bottle with 24/410 Neck
Item#: 01400-2FF65E$0.77Add to Free SampleAdd to Free Sample -

480ml/16oz White Square PET Plastic Bottle with 28/410 Neck
Item#: 01480FF04K$0.19Add to Free SampleAdd to Free Sample -

400ml PET Plastic Square Bottle with 28/410 Neck
Item#: 01400FP05B$0.16Add to Free SampleAdd to Free Sample -

300ml/10oz Clear Pink Square PETG Plastic Bottle with 24/410 Neck
Item#: 01300FF65J$0.38Add to Free SampleAdd to Free Sample


